2021 год у Беларусі

Год народнага адзiнства

алі ў Вас паўсталі пытанні, на якія Вы не знайшлі адказаў, альбо ў Вас з'явіліся дадатковыя пытанні па існуючым на сайце матэрыялу, Вы можаце задаць іх нам, скарыстаўшыся формай зваротнай сувязі

Вам акажуць інфармацыйную дапамогу, калі Вы знаходзіцесяў цяжкай жыццёвай сітуацыі
У мэтах прафілактыкі коронавирусной інфекцыі:
- выконвайце правілы асабістай гігіены;
-насіце маскі ў грамадскіх месцах;
- выконвайце правілы сацыяльнай дыстанцыі.

Інфармацыйны матэрыял- ТУТ

Мероприятия в рамках проекта
«Укараненне краязнаўчай дзейнасці ў адукацыйны працэс»
21 мая 2021

20 мая 2021 года ў Рэспубліканскім цэнтры экалогіі і краязнаўства адбылося чарговае пасяджэнне метадычнага аб’яднання краязнаўцаў (далей ‑ методаб’яднанне).

Методаб’яднанне прайшло ў форме прэзентацыйнай пляцоўкі па тэме «Укараненне краязнаўчай дзейнасці ў адукацыйны працэс».

У рабоце методаб’яднання прынялі ўдзел педагогі-краязнаўцы з усіх рэгіёнаў краіны – члены метадычнага аб’яднання, а таксама іншыя зацікаўленыя аматары краязнаўчай дзейнасці з ўстаноў адукацыі, усяго 33 чалавекі.

Удзельнікі мерапрыемства разгледзелі: розныя аспекты ўкаранення краязнаўчай дзейнасці ў адукацыійны працэс і інтэграцыі ў адукацыйную прастору ўстановы адукацыі; формы і метады выкарыстання краязнаўчага мамэрыялу пры засваенні вучэбных адукацыйных праграм, пры арганізацыі выхаваўчай работы з класнымі калектывамі і правядзенні агульнашкольных мерапрыемстваў.

Эфектыўны педагагічны вопыт работы ў дадзеным накірунку прадстаўлены ў зборніку матэрыялаў пасяджэння.

LAST_UPDATED2
Падрабязней...

03 лістапада 2020

21-23.10.2020 в УО «Академия последипломного образования» г. Минск состоялся IV Международный фестиваль профессионального мастерства «Познание в сотворчестве».

В рамках фестиваля Поправко Вера Петровна, учитель истории и обществоведения, приняла участие в конкурсе «Индивидуальные образовательные программы интеллектуально одаренных учащихся и их тьютерское сопровождение».

О проекте в интернетпространстве
07 мая 2020

О проекте в ВК страничка

III Международный фестиваль профессионального мастерства педагогов «Познание в сотворчестве"