Свидетельство о государственной регистрации

+375 232 51-34-97

Управление образования Гомельского горисполкома

2022 год в Беларуси

Eсли у Вас возникли вопросы, на которые Вы не нашли ответов, либо у Вас появились дополнительные вопросы по существующему на сайте материалу, Вы можете задать их нам, воспользовавшись формой обратной связи

Вам окажут информационную помощь,
 если Вы находитесь
в трудной жизненной ситуации

В целях профилактики коронавирусной инфекции:

- соблюдайте правила личной гигиены;

- носите маски в общественных местах;

- соблюдайте правила социальной дистанции.

07.02.2021 11:26

Адным з беларускiх пiсьменнiкаў, што любіў сваё роднае Палессе, сваю родную бацькаву зямлю з’яўляецца наш зямляк, ураджэнец Гомельскай вобласцi, народны пiсьменник Беларусi Іван Паўлавiч Мележ.

Напярэдаднi стогадовага юбiлею з дня нараджэння майстра слова для навучэнацаў школы быў праведзены агляд яго творчасцi «Героі Мележа».

Школьнiкi даведалiся, што Іван Мележ лаўрэат шматлікіх літаратурных і дзяржаўных прэмій, аўтар раманаў, аповесцяў і апавяданняў, п’ес, сцэнарыяў да тэлеспектакляў, кінасцэнарыяў. У сваіх творах ён паказвае будні сваіх герояў, іх клопат пра кавалак хлеба, пра дабрабыт сям’і. Не абмінае сваёй увагай і традыцыйныя святы беларусаў, адпачынак і забавы моладзі, выхаванне дзяцей.

Да мерапрыемства была аформлена кніжная выстава «Іван Мележ: мужны і чалавечны», на якой прадстаўлены: збор твораў, асобныя творы аўтара, кнiгi i артыкулы пра жыццёвы i творчы шлях народнага пiсьменнiка.

Свидетельство о государственной регистрации юридического лица от 17.01.2012 № 490423690

© Отдел образования администрации Центрального района г. Гомеля. Cредняя школа № 66 г. Гомеля  school66@mail.gomel.by