Пасведчанне аб дзяржаўнай рэгістрацыі

+375 232 70-34-97

Упраўленне адукацыі Гомельскага гарвыканкама

2022 год у Беларусі
алі ў Вас паўсталі пытанні, на якія Вы не знайшлі адказаў, альбо ў Вас з'явіліся дадатковыя пытанні па існуючым на сайце матэрыялу, Вы можаце задаць іх нам, скарыстаўшыся формай зваротнай сувязі

Вам акажуць інфармацыйную дапамогу, калі Вы знаходзіцесяў цяжкай жыццёвай сітуацыі

У мэтах прафілактыкі коронавирусной інфекцыі:
- выконвайце правілы асабістай гігіены;
-насіце маскі ў грамадскіх месцах;
- выконвайце правілы сацыяльнай дыстанцыі.

Інфармацыйны матэрыял- ТУТ

07 02 2021

Адным з беларускiх пiсьменнiкаў, што любіў сваё роднае Палессе, сваю родную бацькаву зямлю з’яўляецца наш зямляк, ураджэнец Гомельскай вобласцi, народны пiсьменник Беларусi Іван Паўлавiч Мележ.

Напярэдаднi стогадовага юбiлею з дня нараджэння майстра слова для навучэнацаў школы быў праведзены агляд яго творчасцi «Героі Мележа».

Школьнiкi даведалiся, што Іван Мележ лаўрэат шматлікіх літаратурных і дзяржаўных прэмій, аўтар раманаў, аповесцяў і апавяданняў, п’ес, сцэнарыяў да тэлеспектакляў, кінасцэнарыяў. У сваіх творах ён паказвае будні сваіх герояў, іх клопат пра кавалак хлеба, пра дабрабыт сям’і. Не абмінае сваёй увагай і традыцыйныя святы беларусаў, адпачынак і забавы моладзі, выхаванне дзяцей.

Да мерапрыемства была аформлена кніжная выстава «Іван Мележ: мужны і чалавечны», на якой прадстаўлены: збор твораў, асобныя творы аўтара, кнiгi i артыкулы пра жыццёвы i творчы шлях народнага пiсьменнiка.

Пасведчанне аб дзяржаўнай рэгістрацыі юрыдычнай асобы ад 17.01.2012 № 490423690