2019 год у Беларусі

Калі ў Вас паўсталі пытанні, на якія Вы не знайшлі адказаў, альбо ў Вас з'явіліся дадатковыя пытанні па існуючым на сайце матэрыялу, Вы можаце задаць іх нам, скарыстаўшыся формай зваротнай сувязі

ГРАФІК работы лагераў летняй аздараўленчай кампаніі

11 мая стартуе рэспубліканская акцыя МНС "Не пакідайце дзяцей адных!"

Конкурс видеоблогеров

"Грошы маюць значэнне"

23 07 2020

24 дні жыхары “Горада Майстроў” (лагера, які знаходзіўся ў сярэдняй школе № 66 Гомеля) адпачывалі, умацоўвалі здароўе і вучыліся новаму.

Дзесяцікласнікі Данііл Ціханаў і Улад Дзямідаў ўдзельнічаюць ў працоўным праекце другі раз запар, ім тут падабаецца: пазнавальна, шмат зносін. Сумесная праца робіць іх кампанію яшчэ больш дружнай. Па заканчэнні праекта ўдзельнікі акрамя зарплаты атрымаюць і свае першыя працоўныя кніжкі. Гэта плюс, які дазволіць адчуць сябе незалежнымі.

– Тут цікава. Я пасябраваў з хлопцамі з іншых класаў. Займацца рамонтам мэблі мне заўсёды падабалася, а тое, што я атрымаю першую ў жыцці зарплату – наогул класна, – кажа васьмікласнік Дзіма Пушнякоў.

Кожны дзень у лагеры быў напоўнены яркімі ўражаннямі, зносінамі і сустрэчамі з цікавымі людзьмі. У госці прыходзілі трэнер Гомельскай спецыялізаванай дзіцяча-юнацкай школы алімпійскага рэзерву “Дэльфін”; урач Цэнтра, дружалюбнага падлеткам, “Падлетак”; паштальён аддзялення паштовай сувязі № 38; кухар школьнай сталовай і інш. Незабыўныя пачуцці засталіся ў рабят пасля гучных чытанняў ля помніка А.С.Пушкіну і наведвання музея гісторыі Гомеля.

Штодзень для падлеткаў праводзілася зарадка на школьным стадыёне, фізкультурна-забаўляльныя мерапрыемствы, турніры. Нашы дзеці прынялі ўдзел у анлайн-паўмарафоне “Лета на карысць – 2020”.

– Добра, калі мары здзяйсняюцца. Я атрымаў вялікае задавальненне ад зносін з рабятамі, даведаўся шмат новага, задумаўся пра выбар сваёй будучай прафесіі, – падзяліўся сваімі ўражаннямі васьмікласнік Андрэй Пагодзіцкі.

Ала ПРАТАСАВА,
намеснік начальніка лагера працы і адпачынку “Горад Майстроў” сярэдняй школы № 66 Гомеля