Наша страничка ВКонтакте vk.com/school66gomel

12.01.2019 15:37

Ой, ладачкі-ладкі,
Надышлі Калядкі

У бiблiятэцы школы 12 студзеня для вучняу 6 «Г» (класны кiраунiк М.М.Грамыка) i 4 «Б» (класны кiраунiк М.М.Кулiбава) класау был арганiзаваны час весялосцi i чараунiцтва «Каляда». Хлопчыкi i дзяучынкi пазнаёмiлiся з традыцыямi Калядных святау, даведалiся пра цiкавыя факты, звязаныя з Новым Годам i Калядамi,  пазнаёмiлiся з лiтаратурай пра Калядныя святы i з задавальненнем спелі калядныя песні.

Вучнi яшчэ раз мелі магчымасць упэўніцца, якія цудоўныя звычаі, абрады і традыцыі нам засталіся ад нашых продкаў. І каб яны не згінулі, трэба вывучаць іх, адраджаць і шырока выкарыстоўваць! Бо той, хто не мае каранёў, не мае і будучыні.